XIII Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Do Gorących Źródeł Sanus Per Aquam

XIII Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Do Gorących Źródeł Sanus Per Aquam odbył się dzisiaj, tj. 13 października 2019 roku w Uniejowie. Bieg na dystansie 10 kilometrów wygrał Andrzej Starżyński z Końskowoli z czasem 00:31:59, drugie miejsce zajął Pavel Szepanenko (czas 00:32:45),a trzeci był Tomasz Owczarek (00:34:23).  Najlepsza z kobiet była Ewa Jagielska (czas 00:35:52), która w klasyfikacji generalnej zajęła 6. miejsce.

W tegorocznej edycji biegu organizowanego przez Geotermię Uniejów i Klub Biegacza Geotermia Uniejów wystartowało 894 zawodników, w tym 202 kobiety. Całą 10-kilometrową trasę ukończyły 893 osoby. Najwięcej zawodników przyjechało do Uniejowa z Łodzi, bo aż 212 biegaczy. Kolejnymi najliczniej reprezentowanymi miastami były: Turek (35 osób), Sieradz i Pabianice (29 osób),Uniejów (28 osób) i Poddębice (26 osób). Zobacz szczegółowe statystyki z biegu.

DSC_1170

Najszybszy okazał się 29-letni Andrzej Starżyński, reprezentujący klub Umcs Lublin, który dobiegł do mety z czasem 00:31:59. Wśród kobiet najszybsza była Ewa Jagielska – zawodniczka Lłks Prefbet Śniadowo Łomża.

10  DRĄŻEK Michał (198) 1993 M20 – 6 00:36:14

Przed rozpoczęciem biegu organizatorzy zaprosili na kolejną edycję Mistrzostw Polski w Noszeniu Żon, które rozegrane zostaną w Uniejowie 6 czerwca 2020 roku. Technikę noszenia żon pokazali Anna Bobrowska i Artur Świstek, którzy na zawodach w fińskim Sonkajarvi zdobyli brązowy medal w kategorii SPRINTU.

Najszybszym zawodnikiem z gminy Uniejów był Łukasz Kubiak (czas 00:40:04), który wyprzedził w tej kategorii Dariusza Pisarkiewicza (00:45:02) i Damiana Berczyńskiego (00:45:25). Wśród kobiet z gminy Uniejów najlepsza była Anna Bugajak (00:51:43), która wyprzedziła Anetę Sowę (00:52:00) i Agnieszkę Wróblewską (01:03:38).

DSC_1411

Najlepszymi zawodnikami z Klubu Biegacza Geotermia Uniejów zostali: Marek Bocian (00:38:29), Łukasz Kubiak (00:40:04) i Konrad Kosecki (00:40:06). Wśród kobiet najszybsze były: Anna Bugajak (00:51:43), Izabela Augustowska (00:53:05) i Ewelina Szymanowska (01:04:42).

radycyjnie rozdanie pucharów dla najlepszych zawodników odbyło się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie. To tutaj nagrody oraz wyróżnienia wręczali m.in. Jacek Kurpik – prezes Geotermii Uniejów sp. z o.o., Janusz Kosmalski – wiceburmistrz Uniejowa, Mirosław Madajski – przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie oraz Piotr Kozłowski – dyrektor SP w Uniejowie.