Bieg Tropem Wilczym po raz trzeci w Uniejowie

48 osób wzięło udział w ,,Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który zorganizował Klub Biegacza Geotermia Uniejów w dniu 3 marca 2019 roku.

W biegu, który 3 marca 2019 roku w Uniejowie zorganizował Klub Biegacza Geotermia Uniejów przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja wzięło udział 48 biegaczy. ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to największy bieg pamięci organizowany w wielu miastach w całej Polsce. Po raz trzeci również w Uniejowie było można przyłączyć się do wydarzenia, w ramach którego odbył się bieg na 1963 metry. Dodatkowo biegacze mogli pobiec na dystansie 10 km, co uczyniło kilkunastu zawodników, większości członków uniejowskiego Klubu Biegacza.

DSC_8194
Na zdjęciu od lewej Wojciech Jakubowski – Wiceprezes Klubu Biegacza Geotermia Uniejów i Jacek Kurpik – Prezes Geotermii Uniejów.

Coroczny bieg ma charakter towarzyski, stąd nie było pomiaru czasu oraz nagród. Osoby, które wzięły w nim udział otrzymały jednak okolicznościowy medal i koszulki, takie same jakie w całej Polsce otrzymują uczestnicy Biegu Tropem Wilczym.

DSC_8082

Przy okazji biegu można było także pomóc. Dzięki akcji „PKO Biegajmy razem”, Fundacja banku przekaże 10 tysięcy złotych na wsparcie leczenia i rehabilitacji 12-letniej Martyny z Uniejowa.

DSC_8304
Na zdjęciu zawodnicy startujący na dystansie 10 km.