Geotermia Uniejów na 4. Forum Inteligentnego Rozwoju

Przedstawiciele Geotermii Uniejów wzięli udział w 4. Forum Inteligentnego Rozwoju, które 28-29 listopada 2019 roku odbyło się w Uniejowie.

W forum gospodarczym poświęconym innowacjom i inwestycjom udział wziął m.in. prezes Geotermii Uniejów im. S.Olasa sp. z o.o. – Jacek Kurpik. Jednym z punktów wydarzenia była debata pt. ,,Uniejów i Grindavik – jak wykorzystujemy energię geotermalną”, w której wzięli udział przedstawiciele samorządu Uniejowa, Geotermii Uniejów oraz delegacji z Grindavik, która tego dnia podpisała z Uniejowem umowę o współpracy.

DSC_3111

DSC_0289

DSC_0272

DSC_3100

W trakcie tej części wystąpili dr Guðjón Helgi Eggertsson – Geolog, HS Orka, Fannar Jonasson – burmistrz Grindavik, Kamil Matolicz z Energetyka Uniejów oraz Piotr Mikołajczak- podróżnik, dziennikarz.

DSC_3113

DSC_0283

DSC_0282

Podczas wystąpienia można było usłyszeć informacje na temat geografii, gospodarki Islandii i wykorzystania wody geotermalnej w tym kraju.  Kamil Matolicz z Energetyka Uniejów zaprezentował  z kolei prezentację nt. „Synchronizacji zadań własnych gminy drogą do optymalizacji wytwarzania energii”, podczas którego mówiono m.in. o wytwarzaniu w Uniejowie własnej energii elektrycznej.

Forum Inteligentnego Rozwoju już po raz drugi organizowane jest przy współpracy z Uniejowem.