Geotermia Uniejów na Międzynarodowym Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0

Trzy dni trwało Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0, którego gospodarzem był Uniejów. Podczas odbywającego się 18-20 października br. wydarzenia spotkali się przedstawiciele samorządu, biznesu i nauki. W forum udział wzięli również przedstawiciele Geotermii Uniejów im. S. Olasa sp.  z o.o. 

W debacie pt. ,,Perspektywy rozwoju OZE w Polsce i innych krajach europejskich” prowadzonej przez Michała Niewiadomskiego z Rzeczpospolitej, wziął udział m.in. prezes Geotermii Uniejów Jacek Kurpik. Podczas tego panelu mówiono o odnawialnych źródłach energii, alternatywach dla energii pozyskiwanej ze spalania węgla oraz wykorzystaniu wód termalnych na przykładzie Uniejowa i islandzkiego miasta Grindavik. W panelu udział wzięli dr Maciej Gąbka – kierownik Zakładu Hydrobiologii z Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Kamil Matolicz – prezes zarządu ECO Jelenia Góra sp. z o.o. oraz Axel Vioarsson – specjalista ds. odnawialnych źródeł energii z Islandii.

for5

for

O ,,Sile geotermii, wody, wiatru, słońca – innowacjach w OZE w praktyce” mówiono na kolejnym panelu,w którym m.in. prezentowano zastosowanie uniejowskiej wody geotermalnej na przykładzie kosmetyków i ogórków termalnych oraz uniejowskich alg o czym mówił Paweł Wroniszewski – pełnomocnik zarządu Geotermii Uniejów im. S.Olasa sp.  z o.o.

Dr hab. inż. Jarosław Markowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach podczas prezentacji mówił o walorach zdrowotnych uniejowskiej wody, które wykorzystuje się przy opracowywaniu receptur do produkcji Ogórka Termalnego z Uniejowa oraz nowych soków warzywnych, które być może już wkrótce trafią do produkcji.

for12

for8

for2

for3

for9