Klub Biegacza Geotermia Uniejów zaprasza na bieg Tropem Wilczym

Od 15 lutego trwają zapisy na organizowany w Uniejowie przez Klub Biegacza Geotermia Uniejów bieg TROPEM WILCZYM, który odbędzie się 3 marca 2019 roku. ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to największy bieg pamięci organizowany w kilkuset miastach w Polsce.
Po raz kolejny również w Uniejowie będzie można przyłączyć się do wydarzenia, w ramach którego odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) oraz drugi dystans – 10 km (do wyboru).
Bieg organizowany przez klub i Fundację Wolność i Demokracja ma charakter towarzyski więc nie będzie pomiaru czasu i nagród. Jednak osoby, które wezmą w nim udział otrzymają pakiet startowy, który tak jak w całej Polsce składa się z okolicznościowego medalu i koszulki (uwaga –  tylko 40 pakietów startowych – cena pakietu 20 zł).
Zgłoszenia zawierające: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres mailowy i nr telefonu kontaktowego należy wysyłać na adres e-mail:  wojtek_jakubowski@wp.pl.
Jak zapowiadają organizatorzy, jeżeli pogoda pozwoli to po biegu dla uczestników zorganizowane zostanie ognisko.
Zobacz regulamin biegu.

Miejsce biegu:
Start i meta przy Zagrodzie Młynarskiej, Uniejów
Bieg Tropem Wilczym w Uniejowie odbędzie w niedzielę 3 marca 2019 r.
s
tart biegu na dystansie honorowym 1963 m o godz. 11.00
bieg na dystansie 10 km – start o g. godz. 11.20

Bieg to także okazja do wzięcia udziału w akcji Biegniemy dla Martynki, którą organizuje jedna z fundacji. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Martyny”, a Fundacja ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Jeżeli do akcji włączy się przynajmniej 20 osób, to  Fundacja przekaże na potrzeby dziewczynki kwotę 10 000 zł.
Więcej szczegółów o akcji można znaleźć tutaj.