Konkurs EKO rozstrzygnięty

Podajemy wyniki konkursu ekologicznego pt. „Dlaczego i jak oszczędzać wodę?”, który ogłosiliśmy w ramach projektu edukacyjnego „Geotermia z klasą”. Konkurs skierowany był do uczestników prelekcji szkolnych na temat wykorzystania wód geotermalnych, które odbyły się od października 2015 r. do kwietnia 2016 r. w łącznie 45-ciu szkołach gimnazjalnych i licealnych w Łodzi i województwie łódzkim.

Wpłynęło łącznie 78 prac konkursowych: 52 z Łodzi i 26 z województwa łódzkiego. Z wszystkich prac oceniliśmy pozytywnie i nagrodziliśmy łącznie 60 prac: 37 z Łodzi i 23 z województwa. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zainteresowanie i zaangażowanie oraz gratulujemy inwencji twórczej i kreatywności.

Prace zostały poddane ocenie przez komisję konkursową. Wybór prac nie był prosty – każda była wyjątkowa. Komisja kierowała się następującymi kryteriami:

1. zgodność pracy z tematyką konkursu,

2. pomysł, kreatywne wykonanie,

3. wkład pracy i czasochłonność,

4. technika wykonania pracy.

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się w poniżej zamieszczonych plikach:

WYNIKI_KONKURSU_LODZ

WYNIKI_KONKURSU_WOJEWODZTWO

Zgodnie z regulaminem konkursu laureaci ze szkół łódzkich zostaną nagrodzeni udziałem w wycieczce do Uniejowa, zaś laureaci szkół z powiatów otrzymają karnety wstępu do kompleksu termalno-basenowego „Termy Uniejów”. Ponadto wszyscy nagrodzeni dostaną promocyjne pendrivy Geotermii Uniejów.

Projekt edukacyjny o wykorzystaniu wód geotermalnych na przykładzie Uniejowa pt. „Geotermia z klasą” jest współfinansowany z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz ze środków własnych „Geotermii Uniejów im. Stanisława Olasa” Sp. z o.o.