Miłośnicy kąpieli w wodzie termalnej znów mogą korzystać z basenów

Od 28 maja ponownie można korzystać z wodnych atrakcji kompleksu „Term Uniejów”. 

Termy Uniejów to kompleks basenów z leczniczą wodą termalną, czerpaną z odwiertów z głębokości ponad 2 kilometrów spod powierzchni ziemi. Jej korzystny wpływ na zdrowie i urodę został potwierdzony badaniami naukowymi. Szczególnie duże uznanie znajduje wśród osób cierpiących na reumatyzm, dyskopatię, nerwoból i schorzenia o podłożu laryngologicznym.

W ramach kompleksu Term Uniejów można korzystać z basenu pływackiego, dla dzieci, basenów solankowo-uzdrowiskowych, rwącej rzeki, jacuzzi,  strefy brodzikowej z zamkiem dla dzieci oraz zjeżdżalni. W kompleksie znajduje się także strefa SPA  i relaksu z masażami oraz sauny. 

Z okazji ponownego otwarcia kompleksu termalnego przygotowano specjalną promocję, która potrwa od 28 maja 2021 r. do 25 czerwca 2021 r.  W ramach Promocji każdy Gość, który zakupi bilet wstępu Kompleksu termalno-basenowego w Uniejowie otrzyma dodatkowe 50% czasu pobytu. Promocją objęte są bilety wstępu do Strefy Basenowej ulgowe i normalne: 1-, 2- i 3- godzinne.

Właściwości uniejowskiej wody geotermalnej

Uniejowska woda z odwiertu PIG/AGH-2 jest chlorkowo-sodową wodą mineralną posiadającą wyjątkowe właściwości lecznicze potwierdzone wymaganymi świadectwami. Ze względu na jej wysoką temperaturę oddziałuje na nasz organizm nie tylko chemicznie, ale również termicznie. Związki chemiczne, które są wyjątkowo cenne to m.in.:

  • chlorek sodu – wspomaga leczenie schorzeń układu ruchu, a także chorób dermatologicznych oraz korzystnie wpływa na przebieg rehabilitacji, ma także zbawienny wpływ na przemianę materii

  • jodki i fluorki – nieocenione przy kuracjach pitnych związanych z niedoborami jodu i fluoru,

  • kwas metakrzemowy – wykazuje korzystne działanie dla uwodnienia skóry i poprawy elastyczności, a także powoduje jej brązowienie i pomaga w redukcji zmarszczek i cellulitu.

DSC_0019

DSC_7912