Najpierw pobiegli w Uniejowie, a potem w Finlandii. Podium na zawodach w Sonkajärvi

Na zawodach w Sonkajärvi rozegranych 5-6 lipca 2019 roku Anna Bobrowska (36l.) Artur Świstek (42 l.) reprezentujący Uniejów zdobyli brązowy medal. Wcześniej Artur wspólnie wraz z Aleksandrą Błaszczyk (43 l.) z Ozorkowa podczas I Mistrzostw Polski w Noszeniu Żon w Uniejowie zdobył kwalifikację do udziału w imprezie w Finlandii.

Po udanym występie w Mistrzostwach Polski w Noszeniu Żon w Uniejowie Aleksandra i Artur wspólnie z trenerem i menagerem Wojciechem Kaca zdecydowali o dołączeniu do reprezentacji Polski Anny Bobrowskiej. Po doświadczeniach i obserwacjach podczas zeszłorocznych mistrzostw uznali, że to zwiększało ich szanse na kolejny medal. Anna jest niższa i lżejsza, co zwiększało szanse medalowe.

W Sonkajarvi mieli do pokonania w jak najszybszym czasie dystans 253,5 metra z przeszkodami. Najpierw bieg, skok do basenu z wodą, znów bieg i pokonanie dwóch drewnianych pali. Na koniec bieg pod górkę do mety.image25

 

Do Sonkajärvi przybyli jako znani zawodnicy, szczególnie Artur, który zdobył brązowy medal rok wcześniej.

Zawody w Sonkajarvi to ogromna impreza, na trybunach zasiada około trzy tysiące widzów, a zmagania uczestników relacjonuje kilkanaście stacji telewizyjnych z całego świata. W konkursie startowało 38 par z 14 krajów. Podczas gali otwarcia każda para mogła zaprezentować się w dowolny sposób. Anna, Artur, Aleksandra i Wojciech ubrani byli w stroje sportowe reprezentujące Uniejów i Polskę. Mimo padającego deszczu mieli wspaniały wynik, a do mistrzostwa zabrakło zaledwie 17 sekund!!! Z czasem 1 min 23 sekundy zdobyli brązowy medal w kategorii SPRINTU. W biegu głównym para z Polski zajęła świetną 8 lokatę.

image22

IMG_20190705_194110
Fot. Aleksandra Błaszczyk