O wodzie geotermalnej z Uniejowa podczas Earth Festival

23 sierpnia 2010 roku widzowie Polsatu oraz Polsat News mieli okazję obejrzeć bezpośrednie połączenia z organizowanego w Uniejowie ,,Earth Festival Uniejów 2020”. Jednym z tematów programu transmitowanego w stacjach ogólnopolskich była woda geotermalna.

W programie można było zobaczyć między innymi rozmowę z prezesem Geotermii Uniejów – Jackiem Kurpikiem, który mówił o walorach zdrowotnych, działaniu i składzie wód geotermalnych. Przedstawiono również sposoby na wykorzystanie gorących źródeł w Uniejowie oraz o tym jak w latach 70-tych odkryto wody geotermalne.

,,Woda geotermalna działa na wzmocnienie naszego układu odpornościowego. Możemy wykorzystywać ją również do celów kosmetycznych, spożywczych, ale przede wszystkim jednak wykorzystujemy ją do ogrzewania miasta oraz obiektów rekreacyjnych, które powstały w Uniejowie dzięki temu ,że istnieje ta woda. Jeśli chodzi o właściwości lecznicze to działa ona przede wszystkim na skórę, układ kostny, leczy choroby reumatoidalne, choroby kręgosłupa no i wzmacnia układu immunologiczny” – mówił Jacek Kurpik podczas programu na żywo.

Earth Festival to dwudniowy festiwal o tematyce proekologicznej, który w dniach 22-23 sierpnia 2020 r. zorganizowano dzięki inicjatywie For Earth For Us we współpracy z Telewizją Polsat, Stowarzyszeniem Program Czysta Polska oraz Uzdrowiskiem Termalnym Uniejów i Termami Uniejów.