Poznaj geotermalny skarb Uniejowa

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Uniejów mają okazję, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co wyróżnia Uniejów. To za sprawą ścieżki edukacyjnej, która powstała na terenie miasta i przedstawia 12 tablic opisujących walory przyrodnicze i turystyczne.

Zadanie powstało w ramach projektu „Uzdrowiska przyjazne przyrodzie”, który zrealizowano w ramach nagrody w konkursie Eko Hestia Spa. Łącznie w Uniejowie pojawiło się 8 dużych i 4 małe tablice, które znajdziemy przy termach, w zamkowym parku oraz w mieście przy termalnych fontannach.

Zachęcamy do edukacyjnego spaceru, podczas którego każdy może przekonać się również o walorach wody geotermalnej. Są to fontanny termalne: jedna z nich zlokalizowana na skwerze na rynku, przy kolegiacie, zaś druga przy kładce nad Wartą od strony miasta (tzw. Armatki). Kolejne interesujące miejsca to mini-tężnia solankowa nieopodal bramy prowadzącej do Zamku oraz czerpnie wody termalnej wzdłuż obiektu Term Uniejów. Przy każdym z tych czterech miejsc zamieszczono również tabliczki informacyjne pt. „Poznaj geotermalny skarb Uniejowa” z charakterystyką wody geotermalnej, ciekawostkami na jej temat, fraszką o zbawiennych dla zdrowia właściwościach wody termalnej. Podobnie jak na pozostałych tablicach, na tych również zamieszczono QR kody prowadzące do stron internetowych: ekouniejow.pl, geotermia-uniejow.pl oraz z dostępem do mobilnego spacerownika po Uniejowa.