Prelekcje edukacyjne na temat wód geotermalnych

W dniach 12-14 września 2017 roku w szkołach na terenie gminy Uniejów przeprowadzono prelekcje edukacyjne na temat walorów przyrodniczych uzdrowiska Uniejów oraz wykorzystania wód geotermalnych.

Prelekcje wśród uczniów prowadzili Ryszard Kaliński – Prokurent Geotermii Uniejów im. Stanisława Olasa sp. z o.o. oraz Karolina Smętkiewicz z Działu Promocji Urzędu Miasta w Uniejowie. Uczniowie podczas spotkań dowiedzieli się między innymi jak uzyskuje się energię geotermalną oraz na czym polegają Odnawialne Źródła Energii.

Celem wizyt w szkołach był wzrost poziomu wiedzy z zakresu wykorzystania wód geotermalnych oraz poprawa świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

Uczestnikami prelekcji było około 250 uczniów ze szkół w Wilamowie, Wieleninie, Uniejowie i Spycimierzu. Uczniowie otrzymali gadżety promocyjne Geotermii Uniejów – plany lekcji i zakładki do książek oraz – niedawno wydaną w ramach tego samego projektu – malowankę pt. „Pomaluj Uniejów” i „Pomaluj polskie uzdrowiska”.

Zajęcia były realizowane w ramach projektu pt. „Uzdrowiska przyjazne przyrodzie” prowadzonego przez Gminę Uniejów i finansowanego ze środków pochodzących z nagrody w konkursie Eko Hestia Spa edycja 2016 organizowanym przez ERGO Hestia SA i Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP.

Zdjęcia: M. Kubacki, www.uniejow.net.pl

O prelekcjach można przeczytać na stronach: www.uniejow.pl oraz www.uniejow.net.pl.