VI Ogólnopolski Kongres Geotermalny

VI Ogólnopolski Kongres Geotermalny odbył się w Zakopanem w dniach 23-25 października 2018 r. Głównym organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne we współpracy z PEC Geotermia Podhalańska SA., AGH WGGiOŚ Katedrą Surowców Energetycznych, Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN. Partnerami Kongresu było Miasto Zakopane, Starostwo Tatrzańskie, PIG-PIB, Resort Bukowina.

ryszardkalinski2

W kongresie udział wziął również przedstawiciel Geotermii Uniejów im. Stanisława Olasa Sp. z o.o. – prokurent Ryszard Kaliński, który przedstawił prezentację w trakcie jednej z sesji panelowych. W dyskusji pt.,, Prace, doświadczenia, plany firm i inwestorów z branży geotermalnej” oprócz uniejowskiej spółki wzięli udział również przedstawiciele: Geotermii Pyrzyce sp. z o.o., Geotermii Mazowieckiej S.A., Resort Bukovina, Viessmann sp. z o.o. i Geotermii Poddębice sp. z o.o.

VI Ogólnopolski Kongres Geotermalny jest największym i najważniejszym cyklicznym wydarzeniem dla środowiska naukowców i praktyków zajmujących się energią geotermalną w Polsce.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 180 uczestników – przedstawicieli z branży geotermalnej, inwestorów i samorządowców.

Patronaty Honorowe objęli Minister Środowiska, Minister Energii, NFOŚiGW, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezes WFOŚiGW w Krakowie, International Geothermal Association (IGA).