XI Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Do Gorących Źródeł

W niedzielę 15 października 2017 r. odbył się XI Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Do Gorących Źródeł Sanus Per Aquam – Zdrowie przez wodę. Bieg wchodzi w skład Cyklu 9 Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, który był gościem zawodów.

Tegoroczny bieg ukończyło 945 biegaczy, a pierwszy na mecie był Robert Głowala (czas 00:30:44). Wśród kobiet najlepsza – z czasem 00:35:40 – była Ewa Jagielska. Najlepszym biegaczem z Uniejowa został Łukasz Kubiak (00:35:50), a wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Bugajak (00:52:57).
Po biegu zawodnicy mogli zjeść zupę ogórkową na uniejowskich ogórkach termalnych, każdy z nich otrzymał także w pakiecie startowym słoik tego nowego produktu regionalnego z Uniejowa.
Uroczysta dekoracja uczestników XI Biegu Do Gorących Źródeł odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Nagrody oraz puchary wręczali Bogdan Krawczyk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego,  Małgorzata Komajda – dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie, Jacek Kurpik – prezes Geotermii Uniejów oraz dyrektor biegu – Włodzimierz Chajdas.


Warto podkreślić, że Klub Biegacza „Geotermia Uniejów”, który był głównym organizatorem biegu, istnieje już 10 lat.

Wyniki jakie osiągnęli członkowie Klubu Biegacza Geotermia Uniejów można znaleźć na stronie datasport. Poniżej link do wszystkich wyników XI Biegu do Gorących Źródeł – wyniki.