Zapisy na bieg EXTERMYNATOR 2019

8 czerwca po raz piąty w Uniejowie odbędzie się bieg ekstremalny EXTERMYNATOR na dystansie około 6 km. Dokładny dystans oraz przebieg trasy zostaną wyznaczone na kilka dni przed biegiem i nie są wcześniej ujawniane. Organizatorami biegu są Klub Biegacza Geotermia Uniejów i Geotermia Uniejów.

Długość trasy może zależeć od panujących warunków atmosferycznych a jej znaczna część przebiega przez  bagno, rzekę, błoto, rowy melioracyjne, trzęsawisko, zarośla, czy też przeszkody naturalne i sztuczne. Jak mówią osoby, które startowały w poprzednich edycjach, jest to trudny i wymagający bieg. Start biegu zaplanowano na 8 czerwca, godz. 11.00 na plaży przy kompleksie termalnym. 

Głównym organizatorem i inicjatorem biegu jest Klub Biegacza Geotermia Uniejów. Warto dodać, że w biegu biorą udział m.in. żołnierze a współorganizatorem jest I Dywizjon Lotniczy z Leźnicy Wielkiej.

1

7

Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem strony internetowej zawodów (Inesport). Dopuszczeni do startu zostaną wyłącznie pełnoletni zawodnicy, którzy wniosą stosowną opłatę wpisową i zmieszczą się w limicie miejsc, który w tym roku wynosi 150 osób.

Opłaty za bieg: dla pakietów 1-50 wynosi 50zł, dla pakietów 51-100 wynosi 80zł, a dla pakietów 101-150 wynosi 110zł. Termin zgłoszeń upływa w dniu 4 czerwca 2019 lub po wyczerpaniu się limitu miejsc. 

W kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn nagrody będą ekstremalne. Poza statuetkami za zajęcie pierwszego miejsca zawodnicy otrzymają skok ze spadochronem z instruktorem, drugiego –  zajęcia w tunelu aerodynamicznym, a za zajęcie trzeciego miejsca ekstremalna niespodzianka.

Organizatorami biegu Extermynator są: Klub Biegacza Geotermia Uniejów, I Dywizjon Lotniczy Leźnica Wielka, Urząd Miasta w Uniejowie, PGK Termy Uniejów sp. z o.o. i Geotermia Uniejów sp. z o.o.
Regulamin biegu