Projekty

Realizowane projekty edukacyjne

Geotermia z klasą – projekt wystartował w czerwcu 2015 r. i jest skierowany do młodzieży szkolnej oraz osób odwiedzających nasz zakład w ramach wycieczek edukacyjnych. W trakcie takiej wizyty dzieci i dorośli poznają tajniki wydobycia wody z wnętrza Ziemi. Ponadto w 45 szkołach na terenie Łodzi oraz innych miast w województwie zorganizowaliśmy prelekcje poświęcone wykorzystaniu wód geotermalnych.

Planowane projekty inwestycyjne

Od wielu lat systematycznie rozbudowujemy geotermalną sieć ciepłowniczą na terenie Uniejowa. Naszym celem jest pokrycie nią całej powierzchni miasta, tak aby wszyscy mieszkańcy mogli cieszyć się tym ekologicznym źródłem ciepła.

Współpraca z uczelniami i partnerami

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach – dzięki połączeniu wiedzy uniwersyteckiej i uniejowskiej praktyki wspólnie wykorzystujemy nasze bogactwa do przetwórstwa warzyw oraz pracujemy nad nowymi możliwościami zastosowania wody geotermalnej w przemyśle spożywczym.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi – celem naszej współpracy jest wykorzystanie wody geotermalnej jako alternatywnej metody leczenia, a także w branży kosmetologicznej. Badania prowadzone przez naukowców z uniwersytetu wykazały, że nasze bogactwa są przydatne do celów leczniczych.

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne – jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego, w ramach którego bierzemy udział w konferencjach naukowych oraz spotkaniach branżowych. Wymiana doświadczeń i pomysłów w gronie przedstawicieli środowisk naukowych oraz praktyków przekłada się na rozwój naszej działalności.