Eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon i EXTERMYNATOR 2018

Geotermia Uniejów i Gmina Uniejów organizują pierwszą edycję , które od 1992 r. odbywają się w Sonkajärvi w Finlandii. Impreza będzie organizowana przy okazji cieszącego się coraz większą popularnością Biegu EXTERMYNATOR.

Zawody odbędą się 2 czerwca 2018 roku na specjalnie przygotowanym torze, według wytycznych Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Finlandii. Długość piaszczystego toru będzie wynosiła ponad 250 metrów i znajdą się na nim trzy przeszkody. W biegu mogą startować mężczyźni, którzy muszą pokonać trasę w jak najszybszym czasie, niosąc kobietę na plecach lub na rękach.

bieg

przeszkoda

Kto może wziąć udział w eliminacjach?

Para – mężczyzna, który będzie niósł kobietę podczas biegu. Kobieta musi  mieć: ukończone  min. 17 lat i wagę min. 49 kg (jeśli waży mniej, to będzie obciążona takim ciężkim plecakiem, aby osiągnąć wymagana minimalną wagę. Jak zapowiadają organizatorzy nagrodzona zostanie nie tylko najszybsza, ale również najśmieszniejsza para oraz para, która ubrana będzie w najoryginalniejszy kostium.

Nagrodą główną będzie opłacony udział w finałach w Finlandii (start, koszt przejazdu i nocleg) dla zwycięskiej pary.

Zapisy do biegu w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon będą przyjmowane na miejscu przed biegiem. Start Extermynatora o godz. 12.00, biegu z żonami o godz. 15.30.

Zapisy do  IV BIEG EXTERMYNATOR 2018

biga

medalextermynator