Edukacja i zwiedzanie

Dbamy nie tylko o dostarczanie ekologicznej energii i lokalne środowisko, ale również o edukację mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Wszystkim zainteresowanym umożliwiamy zwiedzanie naszego zakładu wraz z przewodnikiem, który wytłumaczy, czym się zajmujemy i dlaczego warto inwestować w energię geotermalną. Najmłodszych zachęcamy przed wizytą do zapoznania się z komiksami poświęconymi naszej działalności i bogactwom kryjącym się pod ziemią: komiks „Termoaktywny Uniejów zaprasza” oraz komiks „Uzdrowisko Uniejów – w harmonii z przyrodą”.

W trosce o podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa realizujemy projekt edukacyjny pt. „Geotermia z klasą”. Dzięki dotacji z WFOŚiGW w Łodzi publikujemy materiały edukacyjne i promocyjne (broszura „Geotermalne bogactwo”), a także organizujemy cykl prelekcji dla uczniów szkół pt. „Wykorzystanie wód geotermalnych na przykładzie Uzdrowiska Termalnego Uniejów” – spotkania odbywają się w 45 placówkach w Łodzi i we wszystkich powiatach. Efekty naszej kampanii edukacyjnej można obserwować podczas zmagań w szkolnym konkursie „Dlaczego i jak oszczędzać wodę?”, którego laureaci zostają nagrodzeni wycieczką do Uniejowa. Czytaj więcej.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem Geotermii Uniejów zachęcamy do kontaktu celem umówienia wizyty pod numerem telefonu: 63 288 95 20 lub drogą e-mailową: bok@geotermia-uniejow.pl
Do pobrania
 

Po odwiedzeniu Geotermii Uniejów  zachęcamy do spaceru po mieście i rozkoszowaniu się zabytkami oraz terenami zielonymi. Proponowane trasy spacerowe można znaleźć w przewodniku  „Przyrodnicze spacery po Uniejowie” w wersji PDF lub online.

INFORMACJE DO CELÓW NAUKOWYCH do pobrania w wersji PDF.